Jdi na obsah Jdi na menu
 


Orientační program

19. 3. 2007

Děti přicházejí každé ráno s pejsky do prostoru kynologického cvičiště ARGUS Zlín na Burešově, kde se jim věnují po celý den dvě vedoucí - výcvikářky. Náplní dne jsou různé společenské hry pro děti, vycházka se psy do přírody, ale hlavně se věnujeme základům výcviku psů. Zkoušíme naučit pejsky poslušnosti a agility, oblíbeného psího sportu. 

Jeden den v týdnu, pravidelně ve středu, necháváme pejsky doma odpočívat a s dětima podnikáme celodenní výlet. Během dne navštívíme veterinární kliniku MEDIPET, kde nás pan MVDr. Jahoda ochotně provádí po areálu a ukazuje dětem různé přístroje a nástroje, včetně metod vyšetření psích pacientů. Velice zajímavě také odpovídá na řadu dotazů a vypráví příhody a osudy pacientů z prostředí kliniky.

Další naší zastávkou bývá areál Útulku pro zvířata v nouzi Zlín na Vršavě, kde nás paní Šmigurová a paní Ottová provádějí a ukazují nám jeho obyvatele. Nově udělaný prostor pro zatoulané pejsky i kočičky je velice pěkný, přesto ale nemůže nahradit pravý domov. Dětem se v útulku velice líbí, i když je většinou mrzí smutné osudy pejsků dočasně umístěných v útulku.

Na konec tábora pořádáme závěrečné soutěže. Zkoušíme dětem obodovat jejich výkony v poslušnosti, stavíme pro ně i pejsky "opičí dráhu" a vyhodnocujeme soutěže z průběhu celého tábora. Po obědě následuje "psí karneval" - dětmi i porotou velice oblíbený, pejsky už o něco méně. A nakonec probíhají táborové závody v agility. Po vyhlášení a rozdání cen se uklidí překážky, pomalu se tábor ukončuje. My jako vedoucí si výrazně oddechneme a děti se s námi loučí se slovy, že příští rok se určitě zase uvidíme :-)